Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour

Dodano: 2021-11-29
Zmodyfikowano: 2021-11-29

Wiktor Zieliński zwycięzcą Italian 9-ball Open

Bilardzista Falquon Hades Poznań został zwycięzcą ostatnich w tym roku zawodów z cyklu EPBF Euro Tour, które w ubiegłym tygodniu rozegrane zostały we włoskim Treviso. Wiktor Zieliński w finale pokonał Norwega Matsa Schjetne 9:4.


Zieliński w turnieju zaliczył porażkę w pierwszym meczu z Włochem Filippo Cataldi 8:9, by następnie wygrać kolejno... 10 pojedynków i wznieść puchar za zwycięstwo. Po drodze wygrywał między innymi z: Ralfem Souquetem, Fedorem Gorstem, czy Alexem Kazakisem. W półfinale przerwał niesamowitą passę Hiszpana Francisco Sanchez-Ruiza, który wygrywał Euro Tour dwa razy z rzędu. Dla Wiktora jest to już drugie zwycięstwo w Euro-Tour w karierze. Poprzedniow wygrywał w 2017 roku, również we włoskim Treviso.

Z Polaków do najlepszej 32-ki awansowali jeszcze: Mieszko Fortuński, Daniel Macioł (9. miejsce) oraz Radosław Babica i Wojciech Szewczyk (17. miejsce).

Tym razem gorzej poszło naszym paniom. Żadna z Polek nie zdołała awansować do strefy pucharowej, a najwyżej sklasyfikowana została Oliwia Zalewska - na 17. miejscu.

Pełne wyniki turniejów na stronach www.epbf.com.

Start Kadry Narodowej w EPBF Euro Tour: Tomasza Kapłana, Wojciecha Szewczyka, Mieszka Fortuńskiego, Sebastiana Batkowskiego, Daniela Macioła, Mariusza Skonecznego, Karola Skowerskiego, Oliwii Zalewskiej i Moniki Ząbek został sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System