Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Turniej Finałowy II Polskiej Ligi Bilardowej zakończył sezon ligowy 2021

Dodano: 2021-12-14
Zmodyfikowano: 2021-12-14

Najlepsze zespoły II ligi walczyły w Łodzi o awans na zaplecze Bilardowej Ekstraklasy. Czternastu kandydatów i tylko trzy miejsca premiowane awansem. Turniej ten jest bardzo wymagający i stanowi papierek lakmusowy dla drugoligowych teamów.

 


Dwie grupy po siedem ekip miały wyłonić pary półfinałowe. W pierwszej grupie od początku odstawały od reszty Oskar Stalowa Wola i Trytago Łódź. Dobre mecze przeplatane bardzo słabymi zanotowały Bacatrans Dębica i Spider Wrocław. Ton rywalizacji nadawały od początku Montownia Rozrywki Warszawa, Green Club IV Gdańsk i Falquon Hades Poznań. Ostatecznie zadyszka w drugim dniu rozgrywek poznanian pozbawiła ich miejsca w półfinale. W drugiej grupie najsłabiej zagrały Green Club III Gdańsk i Zakręcona Bila III Poznań. Średni poziom, środek tabeli ale bez rewelacji to podsumowanie występu zespołów Koryta Mięsne Bistro Bilard Brzeszcze i Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski. W tej grupie także trzy zespoły przypisały sobie prawo do bezpośredniej walki o awans do półfinału. I to dosłownie walki do ostatniej wbitej bili. Frame II Łódź prowadziło w tabeli przed ostatnią kolejką ale o awans grało z napierającym Olimp Masters eDom Lublin. Lublinianie wygrali 3:0 i bezapelacyjnie zwyciężyli w grupie. Potknięcie łodzian doskonale wykorzystał Seven Kętrzyn, który nie bez kłopotu pokonał Zakręconą Bilę II Poznań i zajął drugie miejsce w grupie.

W pojedynku o piąte miejsce lepsi okazali się bilardziści Falquon Hades Poznań pokonując Frame II Łódź 2:1. W pierwszym półfinale warszawianie pewnie pokonali kętrzynian 3:0 mając tylko małe problemy w grze deblowej. Drugi półfinał był bardziej zacięty. Od początku debel należał do lublinian ale gry indywidualne kontrolowali gdańszczanie … do momentu wygrania siódmej partii. Rzut na taśmę drużyny Olimp Masters dał im wygraną i awans do finału. Sam finał to szybkie zwycięstwo Montowni Rozrywki Warszawa, gdyż z rywali z Lublina wyraźnie zeszło już powietrze. Bardziej zacięty był z racji stawki mecz o 3 miejsce. Seven Kętrzyn miał lepsze atuty indywidualne i pokonał Green Club IV Gdańsk 2:1.

Awans do I ligi na sezon 2022 wywalczyli: Montownia Rozrywki Warszawa, Olimp Masters eDom Lublin i Seven Kętrzyn.

GALERIA FOTO FINAŁU 2 LIGI 2021 

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System