Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2021

Dodano: 2021-12-20
Zmodyfikowano: 2021-12-20

Wojciech Szewczyk i Oliwia Zalewska dominatorami Mistrzostw i zwycięzcami Rankingów PZBil. Mistrzami Polski również Sebastian Batkowski, Tomasz Kapłan i Izabela Łącka.

Sezon sportowy 2021 zakończony. Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn były ostatnim turniejem w tym roku, zamykającym rywalizację o zwycięstwo w Rankingach PZBil. Obie kategorie miały podczas Mistrzostw swoich bohaterów. Grupę kobiet zdominowała Oliwia Zalewska (Poznań), która sięgnęła po 2 złote medale - w 8-bil i 9-bil - oraz dorzuciła brąz w „dziesiątkę". W grupie Panów MVP Mistrzostw został Wojciech Szewczyk (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec), który zagrał w 3 finałach aby wreszcie w 9-bil sięgnąć po tytuł mistrzowski. Świetna dyspozycja tej dwójki zaowocowała również zwycięstwami w Rankingach Polski na koniec sezonu, co daje im nie tylko automatyczny awans do Kadry Narodowej oraz Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, ale również pewność dofinansowania międzynarodowych turniejów w 2022 roku w kwocie ponad 50 tysięcy złotych.


Pozostałą część tortu Mistrzostw zgarnęli bilardziści Nosanu Kielce - Sebastian Batkowski i Tomasz Kapłan, którzy zdobyli złote medale w 8-bil i 10-bil oraz Izabela Łącka (Fair Play Jaworzno), która wygrała rywalizację Pań w 10-bil.

Drugie miejsce w Rankingu Polski mężczyzn zajął Dominik Zając (Metal Fach LP Sokółka), który w MP zdobył brązowy medal w 9-bil, co bardzo przyczyniło się do końcowego sukcesu i zakończenia z przytupem bardzo udanego sezonu. Zgodnie z Regulaminami PZBil, Dominik automatycznie uzyskał awans do Kadry Narodowej oraz zagra w Mistrzostwach Europy Mężczyzn, które odbędą się w Słowenii.


Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski 2021 przedstawia się następująco:

Poz.

Klub

Z

S

B

1

Nosan Kielce

2

-

1


Poznań

2

-

1

3

Bilardo.pl Dekada Sosnowiec

1

2

2

4

Fair Play Jaworzno

1

1

1

5

BSB Maximus Bydgoszcz

-

2

-

6

Lipiński Dachy Tomaszów Maz.

-

1

1

7

Baribal Zagłębie Lubin

-

-

3

8

Akademia Bilardowa Rokietnica

-

-

1


UKS Miłek Wiślica

-

-

1


Metal Fach LP Sokółka

-

-

1


Wszystkie wyniki oraz wykaz medalistów dostępne są na stronie MP 2021.

Mistrzostwa Polski nie mogłyby się odbyć bez pomocy sponsorów. Ogromne podziękowania dla sponsora generalnego - Andrzeja Gibasa i firmy Euro-Tech. Turniej wsparli również: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Brześć Sp. J z Brześcia Kujawskiego, Bilardsklep.pl z Mysłowic, Saluc z Belgi, Iwan SImonis, Rasson z Chin, McDermott z USA.


Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Sekretarz Stany w Ministerstwie Sportu i Turystki p. Anna Krupka, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz i Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta. Patronatem medialnym zawody objęli: TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, Radio EM, CKSport, Radio Eska, SPORTKLUB oraz TVSPORTS.PL.

Podziękowania dla całej ekipy przygotowującej i obsługującej imprezę: Jan Niewęgłowski, Skowerski Karol, Karol Stępień, Karol Kędzierski, Karol Stanicki, Maciej Urban, Maciej Szczawiński, Andrzej Skupień, Marek Marcinkowski oraz dla ekipy Bilardskle.pl, którzy zajmowali się instalacja stołów bilardowych.

Mistrzostwa Polski na żywo relacjonowała Sportowa Telewizja Internetowa. Była transmisja live z 8 stołów, wywiady na żywo w studiu Mistrzostw oraz codzienne relacje video z turnieju. Już wkrótce 10 najważniejszych pojedynków będzie można zobaczyć na antenie stacji SPORTKLUB HD.

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System