Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski Biznesu w Bilard

Dodano: 2021-12-20
Zmodyfikowano: 2021-12-20

Mistrzostwa Polski Biznesu ponownie zawitały do Hotelu Binkowski w Kielcach. Przyjacielska atmosfera i rekordowa frekwencja sprawiły, że wszyscy uczestnicy świetnie spędzili czas przy stołach bilardowych.

Impreza została podzielona na 3 turnieje indywidulane (Amator, Pro i Superpro) oraz rozgrywki deblowe. Turniej par wygrał zespół „Falubazy", czyli Tomasz Osman i Sebastian Kwiatkowski. Tytuł wicemistrzowski wywalczył team „Trzeci narożnik" (Dariusz Andryszkiewicz i Marcin Dewódzki). Brązowe medale zdobyli „Debeściaki z eDom" (Robert Szafran i Tomasz Pierzchalski) i „Persowie" (Dariusz Sodło i Łukasz Szuba).


Indywidualny tytuł mistrzowski w grupie "Amator" powędrował do Patryka Szady (Masters Chełm Martex sp. z o.o.). Srebro zdobył Marcin Szczególski (Take Away Dzik Bydgoszcz) a brązowe medale: znany lektor telewizyjny Marcin Sołtyk i Dariusz Sidło (Contact Kielce).

W kategorii "Pro" mistrzem Polski został Mateusz Lichota (Hoya lens), który w finale pokonał Karola Froś (Piekarnia Brel). Na najniższym stopniu podium stanęli: Dariusz Andryszkiewicz i Michał Kutek.

Mistrzem Polski kategorii "Superpro" został Tomasz Osman z Zielonej Góry, w finale wygrywając z Tomaszem Pierzchalskim (eDom Lublin). Brąz wywalczył Grzegorz Nowak (Nosan Kielce) i Rafał Stępnik z Sosnowca.

Przez 3 dni uczestnicy, oprócz rozgrywek sportowych, korzystali z atrakcji Hotelu Binkowski. Entuzjazm wzbudził iluzjonista, zaproszony na jeden z wieczorów zapoznawczych.

Tradycyjnie kij bilardowy McDermott ufundował Andrzej Gibas. Szczęśliwcem tym razem okazał się Krzysztof Gardjas.

Podczas turnieju odbyła się licytacja pucharów za Drużynowe Mistrzostwa Europy. Udało się zgromadzić środki, które ułatwią otwarcie nowego centrum szkoleniowego PZBil... ale o tym w osobnym materiale :)

Ogromne podziękowania dla sponsora generalnego - Andrzeja Gibasa i firmy Euro-Tech. Turniej wsparli również: Brześć Sp. J z Brześcia Kujawskiego, Bilardsklep.pl z Mysłowic, Saluc z Belgi, Iwan Simonis, Rasson z Chin, McDermott z USA. Patronatem medialnym zawody objęli: TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, Radio EM, CKSport, Radio Eska, SPORTKLUB oraz TVSPORTS.PL.

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System