Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Powstaje Międzynarodowy Ośrodek Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego

Dodano: 2022-01-05
Zmodyfikowano: 2022-01-06

Wspaniały gest ludzi wielkiego serca pozwoli na rozpoczęcie prac. 50.000 zł od p. Tomasza Bugaja i 5.000 zł od p. Marcina Szczególskiego.

Podczas Mistrzostw Polski Biznesu w Kielcach odbyła się licytacja, z której dochody zostaną przeznaczone na remont i przygotowanie pierwszego niekomercyjnego Międzynarodowego Centrum Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego. Przed rozpoczęciem licytacji zaprezentowano system szkolenia młodzieży organizowany przez PZBil oraz przypomniano sukcesy na arenach międzynarodowych naszych zawodniczek i zawodników.

 


Odbyły się dwie licytacje. W pierwszej z nich licytowano Puchar wywalczony przez reprezentację Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy, rozegranych w 2018 roku, kiedy to nasi chłopcy pokonali w finale gospodarzy imprezy Holandię 2:1, zdobywając złoty medal. Licytacja zaskoczyła wszystkich uczestników i gości, a sama uzyskana kwota największych optymistów. Ostatecznie po zażartej walce puchar wylicytował za kwotę aż 50.000 zł p. Tomasz Bugaj z ERG Bieruń Folie, za co otrzymał długie brawa na stojąco od uczestników i gości mistrzostw biznesu. Przypomnijmy, że Pan Tomasz od wielu lat wspiera kilku zawodników i pomaga w rozwoju ich karier sportowych, m. in. grających w klubie z Lubina. Drugą licytację, w której „pod młotek" poszedł puchar za Drużynowe Mistrzostwo Europy Kobiet z 2017 roku, wygrał również po długiej walce z kwotą 5.000 zł p. Marcin Szczególski z Pro Inwest z Bydgoszczy, który podobnie jak p. Tomasz otrzymał gromkie brawa. Pan Marcin wspiera również rozwój sportu bilardowego w klubie w Bydgoszczy. Cała zgromadzona kwota 55.000 zł zostanie przeznaczona na przygotowanie i remont pomieszczenia pod Międzynarodowe Centrum Szkolenia Bilardowego PZBil. Swoją pomoc w realizacji projektu Centrum zadeklarował również p. Krzysztof Gardjas z firmy Cleaner z Łodzi. Panowie, serdecznie dziękujemy - to był i jest wspaniały gest ludzi wielkiego serca!


     


W Kielcach w pierwszej połowie 2022 roku zostanie uruchomione pierwsze niekomercyjne Międzynarodowe Centrum Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego. Na ponad 200 merach kwadratowych stanie 6 stołów bilardowych do pool bilarda firmy Dynamic, jeden do karambola i jeden do snookera. Ośrodek będzie pełnił rolę miejsca zgrupowań kadry narodowej, kadr wojewódzkich młodzieży oraz szkoleń dla instruktorów, trenerów i sędziów. Co bardzo ważne, członkowie kadry narodowej biorący udział w przygotowaniach do imprez głównych (ME i MŚ) będą mogli bezpłatnie korzystać z infrastruktury w każdym momencie, w tym m. in. przed pucharami i mistrzostwami Europy. Stoły w ośrodku będą systematycznie serwisowane (1-2 razy w roku wymiana sukna Simonis).

Będzie to pierwszy niekomercyjny ośrodek szkoleniowy Polskiego Związku Bilardowego i pierwsze takie centrum w Europie. Będzie on dostępny wyłącznie dla trenujących zawodników. W planach jest organizacja spotkań międzypaństwowych oraz szkoleń on-line. W tym celu ośrodek docelowo ma być wyposażony w pełen monitoring nad każdym stołem oraz projektory do wyświetlania ćwiczeń. Dodatkowo przy jednym ze stołów znajdą się kamery z funkcją nagrywania super slow motion. Ośrodek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Pełne Koszty utrzymania będzie ponosił Polski Związek Bilardowy.
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System