US Pro Billiard Series

Dodano: 2022-01-17
Zmodyfikowano: 2022-01-17

Mieszko Fortuński na podium Arcadia Arizona 10-ball Open

Rozgrywki bilardowe ruszają pełną parą na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych rozpoczął się cykl turniejowy, organizowany przez firmę Predator. Pula nagród w całej serii ma wynieść 775.000$. Pierwszy turniej rozegrany został w dniach 12-15 stycznia.

W Arcadia Arizona Open wzięło udział 64 zawodników. Wysokie 3. miejsce zajął Mieszko Fortuński, który przegrał dopiero w półfinale z późniejszym zwycięzcą całego turnieju, Fedorem Gorst (Rosja). W drodze na podium Mieszko pokonał takich zawodników jak: Denis Grabe, Tyler Styer czy Albin Ouschan. Każdy z tych pojedynków rozstrzygał na swoją korzyść po serii "rzutów karnych".

W zawodach zagrał jeszcze Konrad Juszczyszyn, który zajął ostatecznie 9. miejsce, oraz Bartłomiej Czapla, któremu nie udało sie awansować do finałowego etapu.

Kolejne zawody cyklu US Pro Billiard Series już w dniach 9-12 lutego w Wisconsin. Życzymy powodzenia!