Dodano: 2022-08-05
Zmodyfikowano: 2022-08-16

Monika Ząbek na podium Predator Petrich Open

16 sierpnia 2022

Monika Ząbek (Baribal Zagłębie Lubin) zanotowała swoje pierwsze w karierze podium w turnieju EPBF Euro Tour. Dokonała tego w Petrich w Bułgarii, gdzie zajęła 3. miejsce.

Reprezentantka Polski bez porażki dotartła do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość reprezentującej Niemcy Pia Filler. Monika przegrała 2:7.

Całe zawody wygrała Eylul Kibaroglu (Turcja) a na podium stanęła jeszcze Amalia Mattas (Hiszpania).

W kategorii Open tym razem nie mieliśmy biało-czerwonych akcentów w półfinałach. Najdalej w zawodach zaszedł Mieszko Fortuński (Baribal Zagłębie Lubin), który po porażce w ćwierćfinale z Alexem Kazakisem (Grecja) został sklasyfikowany na 5. miejscu. W najlepszej 16-stce znalazł się jeszcze Daniel Macioł (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec).

Start Kadry Narodowej w EPBF Euro Tour: Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka, Mieszka Fortuńskiego, Daniela Macioła, Tomasza Kapłana, Dominika Zająca, Moniki Ząbek i Oliwii Zalewskiej został dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki EPBF Euro Tour na stronach epbf.com:
- Turniej KOBIECY

5 sierpnia 2022

Już jutro początek Dynamic Billard Petrich Open

W środę w bułgarskim Petrich zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów. Od jutra, na tych samych stołach, walczyć będą najlepsi bilardziści Europy w kategorii Open oraz Kobiet. Przed nami kolejne w tym roku zawody EPBF Euro Tour.

Na listach startowych znajduje się odpowiednio 157 zawodników oraz 29 zawodniczki (w turnieju dla pań).

Start Kadry Narodowej w EPBF Euro Tour: Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka, Mieszka Fortuńskiego, Daniela Macioła, Tomasza Kapłana, Dominika Zająca, Moniki Ząbek i Oliwii Zalewskiej zostanie dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki z turnieju będzie można śledzić na stronach epbf.com:

Transmisja video live dostępna będzie na stronie kozoom.com. Wybrane mecze również na profilu Facebook EPBF.