Dodano: 2022-08-05
Zmodyfikowano: 2022-08-16

Albin Ouschan zwyciężył w kolejnym turnieju Matchroom Pool

16 sieprnia 2022

Po wygranej w Premiere League Pool oraz drugim miejscu w Mistrzostwach Świata w 9-bil, Albin Ouschan ponownie zwyciężył. Tym razem jego łupem padł European Open, który przez Matchroom Sport organizowany był po raz pierwszy. Austriak za zwycięstwo zainkasował czek na 30.000$.

Albin Ouschan - foto. Matchroom Pool

W finale, po bardzo emocjonującym i ciekawym meczu, pokonał 13:11 aktualnego mistrza świata w 9-bil Shane'a Van Boeninga (USA). Na podium staneli jeszcze: Mario He (Austria) i Jose Alberto Delgado (Hiszpania).

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, który w finałowym etapie Last16 stanowili najliczniejszą grupę. Mateusz Śniegocki, Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn przegrali dopiero w ćwierćfinałach i zajeli ostatecznie 5. miejsce. Najbliżej zwycięstwa był Mieszko, który swój mecz z Delgado przegrał minimalnie 10:11. Tomasz Kapłan został skalsyfikowany na 9. miejscu, i gdyby nie bratobójczy mecz z Mieszkiem, być może byłoby lepiej.

Kolejne zawody zaliczanie do Rankingu Nineball juz pod koniec sierpnia w Singapurze. W Asian 9-ball Open jednak nie wystąpi żaden z Polaków, na liście startowej nie ma również żadnego Europejczyka czy Amerykanina. Silna ekipa biało-czerwonych zagra jednak w październiku w Atlantic City, w US Open Pool Championships.

Start w European Open Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka, Mieszka Fortuńskiego, Tomasza Kapłana, Daniela Macioła i  Sebastiana Batkowskiego został dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wynki dostępne są na stronie cuescore.com.

9 sieprnia 2022

W kolejnych zawodach organizowanych przez Matchroom w puli nagród 200 tys. USD

Od 9 do 14 sierpnia w Fuldzie (Niemcy) rozegrany zostanie turniej European Open Pool Championships. Zawody są kolejną imprezą organizowaną przez Matchroom, zaliczaną do Rankingu Nineball. W turnieju weźmie udział 256 zawodników a pula nagród wyniesie 200.000$. Zwycięzca wzbogaci się o 30 tys. W zawodach bierze udział silna ekipa zawodników z Polski. Start Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka, Mieszka Fortuńskiego, Tomasza Kapłana, Daniela Macioła i  Sebastiana Batkowskiego jest dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Po 4 dniach eliminacji wyłoniona zostanie najlepsza 16-stka. Finałowy etap zaplanowany jest na 2 dni, sobotę i niedzielę. European Open rozegrane zostanie systemem podwójnej przegranej, aż do wyłonienia 64 najlepszych. Od tego momentu turniej będzie rozgrywany systemem pucharowym. Organizator, aby uatrakcyjnić rozgrywki, wprowadził na tę okazję zmiany dotyczące rozbicia. Będzie obowiązywał "break box" a na punkcie głównym stołu spocznie bila numer 9.

Zawody będzie można na żywo oglądać w Internecie oraz stacjach telewyzjnych na całym świecie. W dniach 9-12 sierpnia transmisja będzie dostępna w mediach społecznosciowych Facebook (stół 1) oraz YouTube (stół 2). 13 i 14 sierpnia Polacy transmisję będą mogli zobaczyć w serwisie viaplay.pl.

Tabela turniejowa dostępna jest na stronie cuescore.com.