Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa

Dodano: 2022-09-19
Zmodyfikowano: 2022-09-19

Sezon zasadniczy zakończony. Znamy skład Wielkiego Finału.

Pierwszy etap Bilardowej Ekstraklasy 2022 przeszedł do historii. Od 15 do 17 września w kieleckiej Galerii Echo został rozegrany 3. zjazd sezonu zasadniczego tegorocznych rozgrywek. Do Wielkiego Finału awansowało 4 najlepsze zespoły tabeli. W I Lidze w przyszłym sezonie zagrają 2 składy, które zgromadziły na swoim koncie najmniejszą liczbę punktów.

Siedem zwycięstw i jedna porażka - to bilans drużyn Bilardo.pl Dekada Sosnwoiec i Nosanu Kielce. O dwie partie lepsi są bilardzisci ze Śląska, i to właśnie oni ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. Oba zespoły podczas 3. zjazdu rozegrały po 2 pojedynki. Dekada zaliczyła jedno zwycięstwo nad M13 Soffia Warszawa (12:7), Nosan wygrywał dwukrotnie: z Green Clubem Gdańsk (12:7) oraz właśnie z Dekadą - 12:4.


Trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego zajęła Zakręcona Bila Solumed Poznań, która odniosła 3 zwycięstwa: z Kosmopell Arkadia Tczew, Baribalem Zagłębie Lubin oraz Akademią Bilardową Rokietnica. To właśnie mistrzowie Polski 2021 jako czwarta drużyna wystąpią w Wielkim Finale i zachowają szanse na obronę tytułu. Akademia dwiema partiami wyprzedziła Green Club Gdańsk.

Pary półfinałowe przedstawiają się więc następująco:
Bilardo.pl Dekada Sosnowiec - Akademia Bilardowa Rokietnica
Nosan Kielce - Zakręcona Bila Solumed Poznań

Zwycięzcy tych pojedynków zagrają o złoto. Przegrani rozegrają mecz o brązowy medal.

Są szczęśliwcy, są również spadkowicze. Z Bilardową Ekstraklasą żegnają się Kosmopell Arkadia Tczew oraz Zagłębie Baribal Lubin. Spod topora uciekły drużyny Metal Fach LP Sokółka oraz M13 Soffia Warszawa, która co ciekawe, do zamego końca miała jeszcze szansę na występ w Wielkim Finale. Decydujące starcia o tytuł Drużynowego Mistrza Polski 2022 w dniach 4-5 listopada, ponownie w Galerii Echo w Kielcach.

Wszystkie wyniki, tabela i statystyki dostępne są na stronie Polskiej Ligi Bilardowej 2022.

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System