Zmodyfikowano: 2022-10-04

Pia i Joshua Filler wygrali w Słowenii

4 października 2022

EPBF Euro Tour w Słowenii przeszedł do historii. W Laszko tryumfowali reprezentanci Niemiec, a prywatnie małżeństwo, Pia i Joshua Filler.

W grupie Open Joshua pokonał 9:5 Francisco Sanchez Ruiza (Hiszpania). W półfinałach zagrali jeszcze Mario He (Austria) i Ralf Souquet (Niemcy). Najdalej z Polaków zaszedł Wojciech Szewczyk, który w ćwierćfinale uległ Mario He. W strefie pucharowej (Last 32) zagrali jeszcze: Wiktor Zieliński (9. miejsce), Sebastian Batkowski, Konrad Juszczyszyn, Mieszko Fortuński i Mariusz Skoneczny, którzy sklasyfikowani zostali na 17. pozycji.

W finale grupy kobiet Pia pokonała swoją rodaczkę Inę Kaplan 7:5. Brązowe medale zdobyły: Melanie Susenguth (Niemcy) oraz Eyllul Kibaroglu (Turcja). Tym razem w strefie pucharowej zagrała jedynie Monika Ząbek, która w 1/8 finału uległa Melanie Susenguth.

Półfinały i finał turnieju Open na żywo pokazała ogólnoposka stacja SPORTKLUB HD.

Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronach epbf.com:
- Turniej KOBIECY

29 września 2022

Od soboty w słoweńskim Laszko walczyć będą najlepsi bilardziści Europy w kategorii Open oraz Kobiet. Przed nami kolejne w tym roku zawody EPBF Euro Tour.

Na listach startowych znajduje się odpowiednio 162 zawodników oraz 37 zawodniczek (w turnieju dla pań).

Start Kadry Narodowej w EPBF Euro Tour: Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka, Mieszka Fortuńskiego, Daniela Macioła, Tomasza Kapłana, Sebastiana Batkowskiego, Moniki Ząbek i Oliwii Zalewskiej zostanie dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki z turnieju będzie można śledzić na stronach epbf.com:

Transmisja video live dostępna będzie na stronie kozoom.com. Wybrane mecze również na profilu Facebook EPBF.

Półfinały i finał turnieju Open transmitowany będzie na żywo na kanale SPORTKLUB HD. Początek relacji w poniedziałek 3 października od godziny 16:00.