Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil - Kielce 2023

Dodano: 2022-12-19
Zmodyfikowano: 2023-02-27

Polska gospodarzem mistrzostw świata w bilard! Transmisję z Kielc zobaczą miliony na całym świecie! Znamy pełny 12-osobowy skład naszej reprezentacji

 WSZYSTKIE  INFORMACJE, ZDJECIA, WYWIADY, WYNIKI Z MISTRZOSTW 

ZNADZIECIE NA NASZEJ STRONIE https://www.facebook.com/pzbil


22 stycznia 2023

Dziś oficjalnie możemy ogłosić, że do grupy naszych reprezentantów, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Bilard 9-bil, dołączają Mariusz Skoneczny (świeżo upieczony Mistrz Polski 8-bil) oraz Szymon Kural (Mistrz Świata Juniorów 9-bil).Poniżej prezentujemy kompletną reprezentację Polski:

1. Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica)
2. Sebastian Batkowski (Nosan Kielce)
3. Mieszko Fortuński (Baribal Zagłębie Lubin)
4. Konrad Juszczyszyn (Baribal Zagłębie Lubin)
5. Tomasz Kapłan (Nosan Kielce)
6. Szymon Kural (TCF HUB go77.pl Kraków)
7. Daniel Macioł (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec)
8. Mariusz Skoneczny (M13 Soffia Warszawa)
9. Karol Skowerski (Nosan Kielce)
10. Wojciech Szewczyk (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec)
11. Mateusz Śniegocki (Zakręcona Bila Solumed Poznań)
12. Wiktor Zieliński (inmarketing Hades Poznań)

 


17 stycznia 2023

 

   
   

Koleżanki i Koledzy,

Już za kilkanaście dni POLSKA stanie w obliczu ogromnego wyzwania, jakim będzie organizacja Mistrzostw Świata w Bilard – Kielce Polska 2023.


Do naszego kraju zawita bilardowa elita z każdego zakątku świata, a zawody będą relacjonowane na żywo do kilkudziesięciu krajów na całym świecie na antenach kilkunastu stacji telewizyjnych. To absolutnie niespotykana do tej pory promocja naszego kraju poprzez nasz ukochany SPORT BILARDOWY . Oczywiście w gronie uczestników jest bardzo silna 12-osobowa reprezentacja POLSKI, na czele z mistrzem świata Wojtkiem Szewczykiem.


Chcielibyśmy, aby to wydarzenie było naszym wspólnym świętem, podczas którego zaprezentujemy nasz kraj jako, nie tylko przepiękne, ale i wyjątkowe miejsce. Dlatego liczymy, że włączycie się do naszych akcji promujących imprezę oraz wspomożecie w dopingowaniu naszych reprezentantów.


W związku z tym mamy dla Was trzy małe, ale jednocześnie ogromne prośby:


1. Korzystając z mediów społecznościach, już od dzisiaj, do końca mistrzostw, zmieńcie swoje zdjęcie w tle na to, które jest na stronie PZBil powyżej .


2. Jeżeli chcecie włączcie się do naszej akcji Bilard Sportem Wszystkim – Kibicujemy BIAŁO-CZERWONYM ORŁOM!, zróbcie zdjęcie, nagrajcie filmik i udostępnijcie go na swoim profilu, a my udostępnimy go również na naszych stronach (w filmach zapraszajcie do kibicowania, pokazujcie gotowość, wyraźcie wsparcie naszym ORŁOM lub cokolwiek co WAM przyjdzie do głowy  )


3. Na koniec bardzo ważna kwestia! Jeżeli wybieracie się do Kielc na Mistrzostwa to mamy do Was serdeczną prośbę! Ubierzcie się w biało-czerwone koszulki, zróbcie banery, zabierzcie szaliki. Niech trybuny będą BIAŁO-CZERWONE i niech NASZE ORŁY czują Waszą pomoc i że jesteście z nimi. Świat natomiast niech zobaczy, że POLSKI kibic jest najlepszym na świecie, a także że BILARD to nasz UKOCHANY SPORT!!!!


Wiem, że troszkę przedłużyłem, ale mam nadzieję, że doczytaliście do końca i będzie mi bardzo miło widzieć Was w Kielcach na naszym wspólny święcie.


Ja już nie mogę się doczekać i serdecznie Was wszystkich zapraszam! Osobiście wierzę, że będzie to wyjątkowe święto naszej całej bilardowej rodziny!!!


 

Pozdrawiam serdecznie

W imieniu Zarządu i Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw

Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Bilardowego

 

 

Grzegorz Kędzierski 

 


4 stycznia 2023 r.

Dostępne są już bilety na zawody Mistrzostw Świata. Dystrybucją zajmuje się firma Matchroom. Bilety można kupić poprzez stronę internetową. Koszt biletu na jeden dzień to tylko 25 zł. Karnet na całe pięć dni to wydatek zaledwie 100 zł. Serdecznie zapraszamy do Kielc i kibicowania naszym reprezentantom.

LINK do strony z biletami : TUTAJ  


16 grudnia 2022 r. 
Polska gospodarzem mistrzostw świata w bilard! Transmisję z Kielc zobaczą miliony na całym świecie!

     
Polska po raz pierwszy w historii stanie się gospodarzem najważniejszej w sporcie bilardowym imprezy na świecie. W stolicy województwa świętokrzyskiego, w Kielcach, w dniach 1-5 lutego odbędą się zawody w których wystartuje 128 najlepszych bilardzistów globu. Rywalizacja toczyć się będzie na specjalnie przygotowanej sali w Centrum Targowym w Kielcach, gdzie przywiezionych zostanie 20 stołów bilardowych.


Na uczestników czekać będzie rekordowa w świecie bilardowym pula nagród finansowych, która wynosi 325 tysięcy USD. Wśród uczestników znajdą się oczywiście: obrońca tytuł Shane Van Boening (USA) oraz byli mistrzowie i medaliści MŚ - Carlo Biado (Filipiny), Chang Jung-Lin (Tajwan), Albin Ouschan (Austria) czy Liu Haitao (Chiny). W tym gronie jest również silna, dziesięcioosobowa reprezentacja Polski na czele z mistrzem świata w 10-bil Wojciechem Szewczykiem, liderem rankingu Europy Wiktorem Zielińskim oraz mistrzami Europy: Mieszkiem Fortuńskim, Karolem Skowerskim, Tomaszem Kapłanem, Konradem Juszczyszynem, Mateuszem Śniegockim oraz medalistami ME: Radosławem Babicą, Danielem Maciołem i Sebastianem Batkowskim. Wydarzenie będzie miało niespotykaną do tej pory oprawę medialną, dzięki czemu transmisję z Kielc zobaczą kibice na całym świecie. Impreza będzie nadawana m. in. przez stacje Viaplay (Polska, Skandynawia i Kraje Bałtyckie), Sky Sports (Wielka Brytania), DAZN (USA , Kanada, Brazylia, Niemcy, Hiszpania).

       
       

Głównym organizatorem zawodów jest firma Matchroom Sport, która podpisała umowę na jej współorganizację z Polskim Związkiem Bilardowym. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Świętokrzyskie, Miasto Kielce oraz Nosan.

To dla naszego kraju i Polskiego Związku Bilardowego ogromne wyróżnienie oraz wyzwanie. To również dowód na to, że jesteśmy solidnym Partnerem. Jest to też niespotykana szansa na promocję Polski, regionu i miasta Kielce oraz sportu bilardowego na całym świecie.

   
   
   

„Mamy nadzieję, że uda nam się sprostać wyzwaniom organizacyjnym dlatego cieszymy się ze wsparcia i ciepłych słów jakie otrzymujemy. Bezpośrednio skorzysta również miasto i region, na tydzień do Kielc przyjedzie kilkaset osób, które będą korzystać w tym okresie z hoteli, gastronomii czy też komunikacji. Nie wspominając oczywiście o kibicach bilarda w naszym kraju, dla których jest to niepowtarzalna okazja zobaczyć na żywo „najlepszych z najlepszych". Mamy oczywiście nadzieję, że do walki o medale włączą się zawodnicy z Orłem na piersi. Stanowią oni dzisiaj czołówkę światową. Do tej pory, kiedy Kielce i Polska były gospodarzami imprez, oprócz sukcesu organizacyjnego mieliśmy również ten sportowy. Jednak mamy świadomość, że to jest sport i wyników nie da się absolutnie przewidzieć. Jesteśmy jednak pełni optymizmu i gotowi do wyzwania, jakie nas czeka" - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

Więcej informacji już wkrótce.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System