Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard 2022

Dodano: 2022-12-20
Zmodyfikowano: 2022-12-21

Oliwia Zalewska i Wojciech Szewczyk zwycięzcami Rankingów Polski.

Tegoroczny krajowy czempionat już na starcie został uznany przez wielu za najsilniej obsadzony w historii. Uczestnictwo medalistów mistrzostw świata i Europy miało zapewnić wysoki poziom sportowy. Nikt się nie pomylił, w tym roku o medale było wyjątkowo trudno.

W odmianę 8-bil złoto zdobyli: Monika Ząbek i Mariusz Skoneczny, którzy w swoich finałach pokonali Dominikę Pawełczyk i Radka Babicę. Brązowe medale wywalczyli: Oliwia Zalewska i Izabella Jońska oraz Sebastian Batkowski i Szymon Kural. Dla Oliwii i Sebastiana był to jedynie przedsmak tego, co wydarzy się kolejnego dnia. Ta dwójka tryumfowała w 10-bil. Wicemistrzynią ponownie została Dominika a w kategorii mężczyzn srebrny medal zdobył Wiktor Zieliński. Trzecie miejsca przypadły Kindze Pietrzak i Bognie Świtale oraz Konradowi Juszczyszynowi i ponownie Szymonowi Kuralowi.


Przed rozpoczęciem „dziewiątki" w Rankingu Kobiet mieliśmy jasną sytuację. Już na tym etapie zwycięstwo mogła świętować Oliwia Zalewska. W grupie Panów sytuacja bardziej się skomplikowała i mimo tego, iż na prowadzeniu w dalszym ciągu był Wojciech Szewczyk, to szansę na 1. miejsce miało jeszcze kilku innych zawodników. Największe emocje towarzyszyły drugiej lokacie, również premiowanej wyjazdem na Mistrzostwa Europy. Tutaj ostatecznie z trójki: Babica, Macioł, Śniegocki zwycięsko wyszedł Daniel, mimo iż w całym turnieju nie zdobył żadnego medalu. Wojtek Szewczyk tytułem wicemistrzowskim zapewnił sobie 1. miejsce w klasyfikacji końcowej 2022. Mistrzynią Polski ponownie została Zalewska, pieczętując wygraną w Rankingu. Kolejny medal, tym razem srebrny, wywalczyła Monika Ząbek. Brąz zgarnęły: Iza Jońska i Iza Łącka. W kategorii mężczyzn tytuł mistrzowski zdobył Wiktor Zieliński. Srebro dla wcześniej wspomnianego Wojtka a brąz dla Mieszka Fortuńskiego i Mateusza Śniegockiego.

Zwycięzca rankingu w nagrodę otrzyma do Polskiego Związku Bilardowego pokrycie startów we wszytskich zawodach Euro Tour, mistrzostwach świata oraz ME. Na wsparcie finansowe w Euro Tour może liczyć równiez zwycieżczyni w kategorii kobiet oraz drugi w rankingu mężczyzn. Cała trójka jest też pewna nominacji na przyszłoroczne mistrzostwa Europy i pokrycia w nich udziału.


MVP w swoich grupach zostali: Oliwia Zalewska i Wiktor Zieliński.

Gospodarzem turnieju było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe a areną gier ponownie Binkowski Resort Kielce. Przez 5 dni Sportowa Telewizja Internetowa prowadziła relacje video na żywo ze wszystkich 8 stołów. Najważniejsze mecze niebawem pokaże stacja SPORTKLUB HD.

Na zawodach zadebiutowała nowa marka stołów na polskim rynku. Oficjalnym partnerem została firma ML Bilard, która zapewniła do gry stoły Steel Clash. Dyrektorem Turnieju był Grzegorz Kędzierski a Sędzią Głównym Maciej Szczawiński. Pomagali mu Andrzej Skupień i Marek Marcinkowski. Ekipę TVsports.pl tworzyli: Jan Niewęgłowski, Karol Stępień, Karol Kędzierski, Piotr Kisiel i Maciej Urban.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki p. Anny Krupki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty, Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Akcja wsparta została środkami Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego i Miasta Kielce. Patronat medialny objęli: TVP 3 Kielce, Radio EM Kielce, CKsport, Echo Dnia, Radio Kielce, TVSPORTSPL, SPORTKLUB HD.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System