EEBC 9-bal Championships

Dodano: 2023-05-16
Zmodyfikowano: 2023-05-16

Sukces Polaków w Mistrzostwach EEBC

Sukcesem polskich zawodników zakończyły się Mistrzostwa Europy Wschodniej w Bilard organizowane w Łodzi przez East European Billiard Council.

W turnieju par najlepszymi okazali się Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec). W finale 5:1 pokonali oni sensację turnieju - parę Arkadia 2 Roman Wasilewski-Paweł Krysiński. Na ten duet z pewnością nie stawiano przed imprezą. Jak powiedzieli po zawodach: "Znamy się wiele lat i potrafimy ze sobą współpracować. Naszym celem był awans do najlepszej ósemki, a udało awansować do finału". Brązowe medale wywalczyły duety: Zakręcona Bila Poznań - Mateusz Śniegocki- Jegor Michejenko i LP Metal Fach Sokółka Hubert Łopotko-Krystian Piekarski. Łącznie zagrało 37 zespołów. Turniej rozgrywano w odmianę 10-bil.

W indywidualnych Mistrzostwach EEBC Mężczyzn w 9-bil formą zabłysnął Daniel Macioł. W finale pokonał obrońcę tytułu Wojciecha Szewczyka 11:3. Na trzecim miejscu zakończyli rywalizację Karol Skowerski (Nosan Kielce) i Mateusz Śniegocki (Zakręcona Bila Poznań). Do gry w tym turnieju zgłosiło się 84 zawodników.

Do klubu Strefa w Łodzi przyjechali zawodnicy z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. Pula nagród wyniosła ok. 36.800 złotych. Nasi koledzy z innych państw musieli się zadowolić niższymi lokatami, co jednak nie oznacza, że oddali pole walki. W grze indywidualnej na 9 lokacie uplasowali się; Petr Urban (CZ), Kristian Mrva oraz Lukas Kovać (SVK). Na piątej pozycji w grach drużynowych zakończyli: Daniel Lang i Kristian Mrva (Slovakia 2).

Za nami kolejna dobra międzynarodowa impreza bilardowa w Polsce. Miejmy nadzieję, że wysoka dyspozycja polskich kadrowiczów przyniesie nam medale w nadchodzących mistrzostwach Europy - Finlandia 2023.