Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Europy Seniorów - Słowenia

Dodano: 2023-09-27
Zmodyfikowano: 2023-10-24

Drugie złoto w Słowenii! Tomasz Bąk mistrzem Europy w 9-bil

24 października 2023

Fanstastycznie zakończyły się dla reprezentacji Polski Mistrzostwa Europy Seniorów, które rozgrywane zostały w słoweńskim Lasko. Tomasz Bąk (Fair Play Jaworzno) sięgnął po złoty medal w kstegorii 45+ w odmianie 9-bil.


Tomek w finale pokonał reprezentanta Niemiec, Haralda Stolkę 8:6. Brązowy medal w "dziewiątkę" wywalczył jeszcze Roman Wasilewski (Europool Arkadia Tczew), który w półfinale uległ późniejszemu srebrnemu medaliście.


Polacy na ME Seniorów zanotowali historyczny wynik. Nasza reprezentacja zdobyła aż 4 medale, w tym 2 złote indywidualnie oraz 2 brązowe (indywidualnie i drużynowo).

Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronach epbf.com. Z zawodów przeprowadzona była transmisja live ze wszystkich stołów na stronie reelive.de.

20 października 2023

Dominik Zając mistrzem Europy!

Bilardzista Metal Fach LP Sokółka, Dominik Zając, został mistrzem Europy w 10-bil w kategorii 45+. W finale 7:3 pokonał Niemca Reshat Meric. Historia dzieje się na naszych oczach, gdyż to pierwszy historyczny indywidualny triumf na mistrzostwach seniorów. Pewna gra i godziny treningów poskutkowały złotym medalem. To kolejny duży sukces Dominika i z pewnością nie ostatni :)


Mistrzostwa Europy Sezniorów sa dopiero na półmetku. Do rozdania pozostały medale w 8-bil, 9-bil i grach drużynowych. Naszym zawodnikom życzymy powodzenia!

Wyniki można śledzić na stronach epbf.com. Transmisja live ze wszystkich stołów na stronie reelive.de.

16 października 2023

W Słowenii rozpoczęły się Mistrzostwa Europy "starszaków"

Od dziś, przez najbliższe 7 dni, w słoweńskim Lasko rozgrywane są Mistrzostwa Europy Seniorów. Polskę reprezentuje 5-osobowa ekipa: Dominik Zając, Tomasz Bąk, Krzysztof Gardjas, Roman Wasilewski, Dawid Jędrzejczak. Dzisiaj rozpoczęły się gry w 14/1.


Wyniki można śledzić na stronach epbf.com. Transmisja live ze wszystkich stołów na stronie reelive.de.

Kibicujemy biało-czerwonym!

27 września 2023

W Łodzi podczas zawodów Pucharu Polski Seniorów odbyło się uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy Seniorów +45. W pięcioosobowym składzie znaleźli się:

- Dominik Zając - Metal fach LP Sokółka
- Tomasz Bąk - Fair Play Jaworzno
- Krzysztof Gardjas - Stefa Łódź
- Roman Wasilewski - Arkadia Tczew
- Dawid Jędrzejczak - Green Club Gdańsk


Nominacje, wraz z nowymi koszulkami, wręczył wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski. Mistrzostwa odbędą się w Słowenii w dniach 16-23 października. Nasza reprezentacja jedzie bronić trzech medali wywalczonych w ubiegłym roku. Koszty udziału w zawodach pokrywa Do Orso oraz Strefa Billards&Darts p. Krzysztofa Gardjasa.

Naszym starszym Orłom życzymy powodzenia!
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System