Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów 2023

Dodano: 2023-10-31
Zmodyfikowano: 2023-10-31

Roman Wasilewski drugi raz z rzędu najlepszym zawodnikiem sezonu!

Drugie i trzecie miejsce dla złotych medalistów Mistrzostw Europy z Lasko. Tak więc cała trójka już dziś może planować swoje sportowe „wakacje" w przyszłym roku, które odbędą się w Antalyi (Turcja).

Najlepszymi zawodnikami sezonu w kategorii 55+ zostali odpowiednio Piotr Tomiczek, Marek Domarecki i Krzysztof Gardjas.


Sobotni Puchar Polski w odmianę mieszaną wygrał nie kto inny jak Roman Wasilewski pokonując w finale, występującego pierwszy raz w formule oldboys Krzysztofa Kubasa. Trzecie miejsca trafiły do Dominika Zająca i świetnie grającego tego dnia Mariusza Śmigielskiego.

W kategorii starszaków rzyty karne zdecydowały o moim kolejnym w tym sezonie zwycięstwie. Piotr „Kruszyna" Tomiczek musiał zadowolić się drugim miejscem.Tabelę medalistów zamknęli tego dnia Marek Domarecki i zawodnik Łódzkiej Strefy Piotr Kleinschmidt.


Niedzielne Mistrzostwa Polski, po drobnej korekcie regulaminu wygrał Tomasz Bąk pokonując w finale, po bardzo wyrównanym pojedynku Romka Wasilewskiego 5:4. Brązowe medale wywalczyli Krzysztof Gastman i Przemysław Śpiewak.

W kategorii 55+ Najlepszym okazał się Marek Domarecki.Srebrne podium wywalczył Michał Smoczyński , a brązowymi medalami podzielili się Grzegorz Szymela i Ryszard Szerechan.

Chyba nie można było sobie wymarzyć lepszego zakończenia sezonu. Gromkie STO LAT dla złotych medalistów i wspólne toasty sponsorowane przez Dominika i Tomka stworzyły atmosferę sobotniego wieczoru.

Uzupełnieniem integracji był pyszny catering przygotowany przez firmę Kuku Ryku a komentowaniem i streamem zajął się Konrad Chrzanowski.

Wyniki ankiety przeprowadzonej podczas zawodów przekażę wraz z nowym regulaminem sezonu 2024.

Ze sportowym pozdrowieniem
Krzysztof Gardjas
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System