Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2023

Dodano: 2023-11-07
Zmodyfikowano: 2023-11-07

DaSo Team Dekada Sosnowiec Drużynowym Mistrzem Polski w Bilard!

W miniony weekend w Kielcach rozegrany został finał Bilardowej Ekstraklasy, który wyłonił nowych mistrzów Polski. Zostali nimi sportowcy DaSo Team Dekady Sosnowiec, którzy w ostatecznej batalii pokonali Nosan Kielce. Nie było łatwo, bo złotych medalistów poznaliśmy dopiero po serii rzutów karnych.


Finałowy zjazd Bilardowej Ekstraklasy odbył się w kieleckiej Galerii Echo i trwał przez dwa dni. Pierwszego dnia rozegrane zostały półfinały, w których wzięły udział cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej. Nosan Kielce o wejście do finału rywalizował z Akademią Bilardową Rokietnica a zespół DaSo Team Dekada Sosnowiec zagrał z Green Clubem Gdańsk.


W pierwszym półfinale Nosan pokonał klub z Rokietnicy 2:0 (12:5 i 12:7). Z kolei ekipa z Sosnowca także ograła Green Club 2:0 (12:4 i 12:6). Przegrani rozegrali spotkanie o trzecie miejsce, które wygrała Akademia Bilardowa Rokietnica 12:9, kończąc tym samym Bilardową Ekstraklasę z brązowym medalem.


W Wielkim Finale zagrali więc: Nosan Kielce i DaSo Team Dekada Sosnowiec. Zgodnie z regulaminem, złotych medalistów mieliśmy poznać po dwumeczu, a jeśli ten zakończyłby się wynikiem 1:1, drużyny przystąpiłyby do rzutów karnych. Tak też się stało. Pierwsze spotkanie DaSo Team wygrał 12:10, natomiast w drugim meczu zwycięzyli Kielczanie 12:4. W serii "rzutów karnych" minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z województwa śląskiego, którzy wygrali 9:8.


Finałowej rywalizacji w Galerii Echo towarzyszyły tłumy kibiców. Na miejscu pojawili się nie tylko miejscowi fani, ale również grupy sympatyzujące ze wszystkimi drużynami biorącymi udział w Wielkim Finale. W opinii obecnych gości, kibiców i uczestników był to jeden z najatrakcyjniejszych finałów w historii rozgrywek, zarówno pod względem sportowym, emocji, organizacji, jak i frekwencji na trybunach. Było to prawdziwe wielkie święto sportu bilardowego.


Końcowa klasyfikacja medalowa

1. DaSo Team Dekada Sosnowiec (Dawid Sobiech, Wojciech Szewczyk, Daniel Macioł, Paweł Błachowski, Jerzy Regieli)
2. Nosan Kielce (Karol Skowerski, Tomasz Kapłan, Sebastian Batkowski, Michał Turkowski)
3. Akademia Bilardowa Rokietnica (Radosław Babica, Adam Stankiewicz, Cezary Jarosz, Michał Potysz, Arkadiusz Brzękowski)

Zwycięzca klasyfikacji indywidualnej: Dawid Sobiech (DaSo Team Dekada Sosnowiec)

Nowi mistrzowie Polski otrzymali czek na 15.000 zł oraz sprzęt sportowy o wartości 20.000 zł, ufundowany przez firmę MEZZ. Łączna pula nagród w tegorocznych rozgrywkach wyniosła 45.000 zł.

Partnerami Ekstraklasy są ML Bilard Michał Lichodziejewski, Clash, Iwan Simonis, Aramith, Bookgame, RS Active, Galeria Echo Kielce, Hotel Tęczowy Młyn, Brześc, TVsportspl i Sportklub Polska, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Już dzisiaj zapraszamy na retreanmsisję spotkań finałowych na antenę stacji SPORTKLUB HD.

Szczegółowe wyniki, składy i tabela i statystyki na stronach Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System