Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Turnieje Rankingowe WPA

Dodano: 2023-11-07
Zmodyfikowano: 2023-11-07

Wiktor Zieliński na podium International 9-ball Open. Kolejne zawody w Portoryko.

128 zawodników wzięło udział w zawodach International 9-ball Open. Przed rokiem był drugi, teraz zanotował kolejny świetny występ. Wiktor Zieliński (inmarketing Hades Poznań) zajał 3. miejsce w zawodach zaliczanych do Światowego Rankingu WPA.


Reprezentant Polski w walce o awans do najlepszej 16-stki turnieju pokonał kolegę z teamu Konrada Juszczyszyna (MLBilard Baribal Lubin). Konradowi niestety nie udało się awansowac do strefy pucharowej i zakończył zawody na 17. miejscu. Do finałowego etapu natomiast awansował Mieszko Fortuński (MLBilard Baribal Lubin). Tutaj jednak w pierwszym meczu minimalnie uległ 9:10 zawodnikowi z Peru - Gerson Martinez Boza.
Wiktor przez "pucharówkę" szedł jak burza. W drodze do półfinału wygrał z Vuitalym Patsurą (Ukraina) 10:1 oraz Mario He (Austria) 10:6. W meczu o awans do finału przegrał z Aloysiusem Yappem (Singapur) 8:10. Azjata ostatecznie okazał sie najlepszym zawodnikiem turnieju, pokonując w finale Davida Alcaide z Hiszpanii.

Wyniki zawodów można zobaczyć na stronie digitalpool.com.

Kolejne zawody zaliczane do Rankingu WPA już dziś rozpoczną się w Portoryko. Wszystkie informacje na temat turnieju na stronach probilliardseries.com. W zawodach wezmą udział: Wojciech Szewczyk, Daniel Macioł, Konrad Juszczyszyn, Mieszko Fortuński i Wiktor Zieliński a w turnieju dla Pań - Oliwia Zalewska.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System