Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Turnieje Rankingowe WPA

Dodano: 2023-11-13
Zmodyfikowano: 2023-11-13

Konrad Juszczyszyn zwycięzcą Puerto Rico Open!

Bilardzista MLBilard Baribal Lubin zwycięzył w rankigowym turnieju WPA, Puerto Rico 10-ball Open. Polak w finale w dwóch setach pokonał Filipińczyka Rolanda Garcia. Za zwycięstwo otrzymał czek na 37.500$.

Juszczyszyn w zawodach zaliczył jedną porażkę 1:2 (karne 2:3) z Alexem Pagulayanem, o awans do strefy pucharowej musiał więc walczyć po lewej stronie tabeli. Tutaj 2:0 pokonał Niemca Moritza Neuhausena i od tego momentu Konrad nie stracił w turnieju już żadnego seta. W drodze do finału wygrywał z takimi zawodnikami jak: Hayato Hijikata (Japonia) czy Aloysius Yapp. Wyniki poszczególnych setów w finale to 4:1 i 4:2.


W turnieju kobiecym bardzo dobry występ zanotowała Oliwia Zalewska. Bilardzistka Akademii Bilardowej Rokietnica dotarła do ćwierćfinału, gdzie uległa w "rzutach karnych" wielokrotnej mistrzyni świata Kelly Fisher.

W Portoryko rozegrane zostały również Drużynowe Mistrzostwa Świata. Reprezentacja Polski niestety zakończyła zawody na etapie grupowym, nie awansując do grona najlepszych 8 drużyn. Oliwia Zalewska, Wiktor Zieliński, Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk w pierwszej fazie zmierzyli się z Nową Zelandią, Koreą Południową i Wielka Brytanią. Polacy wygrali 2 z 3 meczów. Kluczowym wynikiem była przegrana z Koreą Południową 1:3.

Start w Portoryko Wiktora Zielińskiego, Wojciecha Szewczyka, Daniela Macioła i Oliwii Zalewskiej został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Bilardowego oraz Partnerów Związku PKN Orlen i ERG Bieruń.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie https://probilliardseries.com/

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System