Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2024

Dodano: 2024-02-13
Zmodyfikowano: 2024-02-13

Rozpoczął się sezon ligowy

Jako pierwsi tegoroczne rozgrywki zainaugurowali drużyny drugoligowe. Nie maleje zainteresowanie rozgrywkami drużynowymi Polskiej Ligi Bilardowej. W tym roku zgłosiło się 36 zespołów, czyli więcej niż rok temu.


W pierwszej grupie nie było niespodzianek. Zwyciężyli SKB Mrągowo i Omida-Kmicic Starogard Gdański. W grupie drugiej najlepiej sezon rozpoczęli Bilard Extreme Powiat Pilski i Dzik Akademia Bydgoszcz. Zdecydowane zwycięstwa 3x 6:0 zanotowały drużyny w trzeciej grupie. Liderami zostali: Spider II Wrocław, Bilard Team Maria Wałbrzych i Akademia Bilardowa II Rokietnica. Derby Łodzi dla Trytago i prowadzenie w grupie czwartej. Zaś w derbach Poznania lepsi okazali się bilardziści Zakręconej Bili II Poznań. Na fotelu lidera w grupie piątej zasiada 147 Break auta.ch Warszawa a za nimi plasuje się UKS Snikers Rękoraj, który stracił punkty w Tomaszowie Mazowieckim. Wewnętrzy pojedynek w Wodzisławiu Śląskim na swoją korzyść rozstrzygnął pierwszy skład Akademii Bilardowej. W drugim pojedynku grupy szóstej zwyciężyły Koryta Mięsne - Bistro Bilard Brzeszcze. W grupie siódmej pierwsze zwycięstwa w tym sezonie stały się łupem Top Ten Stalowa Wola i Reslogistic Trójkąt Rzeszów.

Ze względu na pięciozespołowe grupy nie wszystkie zespoły mogły zaprezentować swoje umiejętności w tym sezonie. Ich pierwszy start nastąpi w drugiej kolejce, która zaplanowana jest na 9 marca.

Zatem niech w tym sezonie wszystkim bile toczą się prosto do łuz!

Arkadiusz Sząszor - Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Wszystkie wyniki, tabele na stronie Polskiej Ligi Bilardowej

 

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System