Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

World Pool Masters ? Las Vegas 2010

Dodano: 2010-01-30
Zmodyfikowano: 2010-03-01

Sensacja w Łodzi. Bartosz Rozwadowski z Nosanu Kielce wyjeżdża do Las Vegas. Kolejna szansa już w piątek w Rumunii.

1 marca 2010

Zaledwie dziewiętnastoletni zawodnik Nosanu Kielce Bartosz Rozwadowski zwyciężył w turnieju kwalifikacyjnym do turnieju Word Pool Masters rozegranym w Łodzi. W finale pokonał on zawodnika stołecznego Konsalnetu Wojciecha Trajdosa 9-5.
Nikt chyba nie spodziewał się zwycięstwa tego młodego zawodnika. Bartek to trzykrotny wicemistrz Europy juniorów i jeden z dwóch najlepszych zawodników Polskiej Ligi Bilardowej w 2009 roku (wraz z P. Ostrowskim) ale do tej pory nie osiągnął tak dużego sukcesu w turnieju dla seniorów. Udział w zawodach które odbędą się w Las Vegas w maju  to dla tak młodego bilardzisty ogromne wyróżnienie a jednocześnie szansa na konfrontacje z najlepszymi zawodnikami na świecie.
Mamy nadzieję, że Bartek znajdzie czas na dobre przygotowanie się do zawodów tym bardziej, że w maju będzie przystępował do … egzaminów maturalnych.

Turniej w Łodzi obfitował w wiele niespodzianek. Wśród czołowej "ósemki" turnieju nie było aktualnego lidera Rankingu Polski - Radka Babicy (Nosan Kielce) oraz zwycięzcy klasyfikacji w seoznie 2009 - Mateusza Śniegockiego (Hades Poznań). W ćwierćfinałach natomiast pojawiły się takie nazwiska jak Krzysztof Trzaska czy Tomasz Malinowski.

Pełne tabele można zobaczyć na stronie organizatora - Mak Marketing.

Kolejna szansa na zakwalifikowanie sie to głównego turnieju World Pool Masters, gdzie pula nagród wyniesie 100 tys. $ USA pojawi się już w najbliższy piątek, kiedy to w Bukareszcie tuż przed zawodami Dynamic Billard Best of East rozpocznie się kolejny turniej kwalifikacyjny. Mamy nadzieję iż w zawodach zwycięży Polak, który wraz z Rozwadowskim wyleci w połowie maja do Las Vegas.

Więcej informacji na temat kwalifikacji >>TUTAJ<<
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System