Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2010

Dodano: 2010-02-18
Zmodyfikowano: 2010-02-22

Mistrz Polski najlepszy we Włocławku

Wczoraj w Centrum Rozrywki MK Bowling zakończyły się rozgrywane przez 3 dni I Mistrzostwa Włocławka w 8-bil. Numerem jeden okazał się jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich bilardzistów - Radosław Babica z Nosanu Kielce. Po raz pierwszy w swojej karierze srebrny medal wywalczył Piotr Ostrowski z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. O ile 3 miejsce Mateusza Śniegockiego nie jest niespodzianką to o życiowym sukcesie w seniorskich startach może mówić kolega klubowy Babicy - Maciej Wójcik, który obok Mateusza również zdobył brązowy medal.

Podczas gier eliminacyjnych mieliśmy dwie dość spore niespodzianki. Pierwszego dnia z grupy nie wyszedł Wojciech Gosk z Pino Ventor Dębica, który przegrał dwa pojedynki i ostatecznie musiał zadowolić się zdobyczą w wysokości 8 punktów rankingowych. Sensacją natomiast można już nazwać porażkę Adama Skonecznego - zawodnika roku 2008. Pierwsza przegrana z Adamem Polakiem przy pięcioosobowej grupie sprawiła że Adam musiał walczyć w kolejnych meczach „o życie". Niestety w czwartej serii katem okazał się Grzegorz Miśkiewicz, który pokonał byłego kadrowicza 4:1.

W pierwszej rundzie strefy pucharowej z turniejem, podobnie jak miało to miejsce w Łodzi, pożegnał się Mariusz Roter (BC Mario Mikołów). Tym razem jego pogromcą okazał się Maciej Wójcik z Nosanu Kielce. W drugiej rundzie „szlagierem kolejki" był pojedynek pomiędzy Wojciechem Trajdosem (Konsalnet Warszawa) a powracającym na bilardowe stoły Hubertem Łopotko (Metal Fach LP Sokółka). Minimalnie lepszy w tym spotkaniu okazał się Wojtek, wygrywając 6:5. Sporym zaskoczeniem była porażka pierwszoligowego zawodnika Nosanu Kielce - Michała Turkowskiego, który uległ Wojciechowi Kuśmierkowi z Frame'u Łódź. W kolejnym etapie świetnie radził sobie Wójcik, który po zwycięstwie z Roterem pokonał Krystiana Piekarskiego a później aktualnego mistrza Polski - Karola Skowerskiego (Nosan Kielce). Wysoką formę prezentował również Wojciech Sroczyński z Hadesu Poznań. Do ćwierćfinału bilardzista z Wielkopolski stracił zaledwie 4 partie a wysłał do domu takich zawodników jak Bartosz Rozwadowski, Sławomir Nowak czy Jacek Walter. Pary ćwierćfinałowe utworzyli więc Śniegocki z Mariuszem Skonecznym, Sroczyński z Ostrowskim, Babica z Markiem Kudlikiem oraz Wójcik z Kapłanem. Pierwszym półfinalistą został Piotr Ostrowski, szybko rozprawiając się 6:1 ze Sroczyńskim. Warto dodać iż była to jego pierwsza tak wysoka wygrana. Trzy pierwsze pojedynki Piotr rozstrzygał na swoją korzyść za każdym razem dopiero w ostatniej partii. Również 6:1 Radosław Babica pokonał Marka Kudlika. O wiele więcej emocji było w pozostałych dwóch meczach. Śniegocki 6:5 zywciężył Mariusza Skonecznego, w takim samym stosunku Wójcik pokonał Tomasza Kapłana, sprawiając tym samym kolejną miłą niespodziankę. Maciej początkowo prowadził już 4:1, jednak Kapłan zdołał odrobić starty i wynik brzmiał 4:4. Mecz rozstrzygnął się w ostatniej partii a Maciej Wójcik po raz pierwszy w swojej karierze zapewnił sobie podium w Grand Prix Polski WiK Pol Tour.

Pary półfinałowe to Śniegocki - Ostrowski oraz pojedynek klubowy Babica Wójcik. Maćkowi sił wystarczyło tylko do półfinału, do najważniejszego pojedynku awansował więc Radek. Zwycięzcą drugiego półfinału niespodziewanie okazał się Ostrowski, który wysoko bo aż 6:1 rozgromił Mateusza. W finale spodziewano się iż Piotr pójdzie za ciosem i sprawi kolejną w turnieju niespodziankę. Tak się jednak nie stało i doświadczenie wzięło górę. Spokojna gra Radka zaprowadziła go do pierwszego od dłuższego czasu zwycięstwa w Grand Prix Polski.

Wygrana we Włocławku wysunęła Babicę na pierwsze miejsce w wyścigu po główną nagrodę w sezonie 2010 - samochód Chevrolet Spark.

Z turnieju przeprowadzona została relacja wyniki on-line. Pełne rezultaty można obejrzeć na stronie
Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2010. Przez 3 dni ze stołu finałowego można było również zobaczyć najciekawsze mecze na stronie http://www.tvsports.pl/. Już wkrótce będzie można je zobaczyć ponownie, w serwisie dostępna będzie retransmisja z finałowego dnia.

Kolejne zawody Grand Prix Polski już w połowie marca. W klubie Black Eight w Katowicach zagramy w 9-bil.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System