Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Dynamic Billard Best of the East 2010

Dodano: 2010-03-06
Zmodyfikowano: 2010-03-08

Tomasz Kapłan odniósł pierwsze zwycięstwo w swojej karierze.

Zawodnik Konsalnetu Warszawa - Tomasz Kapłan - zwyciężył w inauguracyjnym turnieju Dynamic Bilard Best of East, który odbył się w miniony weekend w Rumunii.

Wygrana Kapłana... była pierwszą w jego karierze. Do dnia wczorajszego Tomkowi nie udało się stanąć na najwyższym stropniu podium w Pucharze Europy Wschodniej. Kilka razy stawał do walki w finale, jednak nigdy nie udało mu sie wygrać a do historii przejdą niewykorzystane stuprocentowe szanse z Wojtkiem Trajdosem i Piotrem Kudlikiem. Tym razem się udało a przeciwniekiem w finale był właśnie Wojciech Trajdos. Na najniższym stopniu podium uplasowali się również Polacy. Trzecie miejsca zajęli bilardziści BC Mario Mikołów - Mariusz Roter i Dominik Zając.

W turnieju nasi bilardziści zaprezentowali bardzo wysoką formę sportową. Mimo trudnych stołów zdarzały się pojedynki "z kija" a przykładem może być tutaj mecz pomiędzy Mateuszem Śniegockim (Hades Poznań) a Dominikiem Zającem (BC Mario Mikołów). Śniegocki popełnił błąd w pierwszej partii i... do stołu juz nie podszedł. Zając zakończył rozbicie i popisał się ośmioma (!) partiami z kija.

W ostatnich latach klasyfikację generalną na koniec sezonu za każdym razem wygrywali Polacy. Zwycięstwo Kapłana i podia "naszych" dają nadzieje na sukces również i w tym roku. Kolejne spotkanie w Dynamic Bilard Best of East zaplanowane jest na maj a "najlepsi na wschodzie" zagrają w klubie Frame w Łodzi.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System