Dodano: 2010-04-02
Zmodyfikowano: 2010-04-13

Sensacyjny zwycięzca

12 kwietnia 2010

Wielką niespodzianką zakończyły się w sobotę rozgrywane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mistrzostwa świata w 8-bil. Pod nieobecność największych sportu bilardowego z Azji i Stanów Zjednoczonych turniej wygrał Brytyjczyk Karl Boyes. W finale pokonał po bardzo emocjonującym i obfitującym w wiele partii z kija pojedynku Holendra Nielsa Feijena 13:12. Na najniższym stopniu podium znaleźli się również Europejczycy. Trzecie miejsca zajęli Ruslan Chinakhov (Rosja) oraz Darren Appleton (Wielka Brytania).

Za zwycięstwo w finale Boyes otrzymał czek na kwotę 17 tys. $ USA. Polacy nie odegrali większej roli w zawodach. Mateusz Śniegocki z Hadesu Poznań zajął 17 miejsce natomiast Radosław Babica (Nosan Kielce) sklasyfikowany został na 49 pozycji.

9 kwietnia 2010

Globalny czempionat już bez Polaków

Niestety nie mamy już reprezentanta Polski w mistrzostwach świata w 8-bil, które od poniedziałku trwają w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wczoraj po południu Mateusz Śniegocki (Hades Poznań) przegrał w pierwszej rundzie strefy pucharowej z mistrzem Europy w „ósemkę" sprzed roku - Niemcem Andreasem Roshkowskym. Rewanż za porażkę sprzed dwóch tygodni podczas mistrzostw Europy w Zagrzebiu niestety się nie udał i Mateusz uległ 7:10. Śniegocki za zajęcie 17 miejsca otrzymał czek na kwotę 1000 $ USA. Radek Babica (Nosan Kielce), który zakończył udział w zawodach zaledwie po dwóch meczach, zajął 49 miejsce. Na pocieszenie pozostaje nagroda pocieszenia w wysokości 300$ USA.

Dzisiaj w Fujaira rozegrane zostaną pojedynki ćwierćfinałowe oraz półfinały. Cieszy fakt, iż w najlepszej ósemce jest aż pięciu bilardzistów z Europy. Stawkę uzupełnia trójka Filipińczyków. Pary ćwierćfinałowe przedstawiają się następująco:

- Jeff De Luna (Filipiny) - Ruslan Chinakhov (Rosja)
- Vincenancio Tanio (Filipiny) - Karl Boyes (Wielka Brytania)
- Niels Feijen (Holandia) - Andreas Roshkowsky (Niemcy)
- Darren Appleton (Wielka Brytania) - Joven Alba (Filipiny)

Mistrza świata poznamy jutro wieczorem.

7 kwietnia 2010

Niestety bilardzista Nosanu Kielce - Radosław Babica - po porażkach z Ronato Alcano (Filipiny) oraz wczoraj z Kanadyjczykiem Johnem Morra pożegnał się z turniejem zajmując ostatecznie 49 miejsce. Nasz drugi reprezentant jak na razie radzi sobie lepiej. W pierwszej rundzie również zaliczył porażkę z Antonio Gabica (Filipiny), jednak mecz po lewej stronie tabeli zakończył się na korzyść Polaka. Dzisiaj wieczorem zawodnik Hadesu Poznań zmierzy się z Meksykaninem Ruben Bautista. Stawką meczu będzie awans do najlepszej 32-ki zawodów.

Jak na razie w mistrzostwach świetnie radzą sobie główni kandydaci do tytułu mistrzowskiego. Bez porażki w turnieju są m.in. Ralf Souquet (Niemcy), Darren Appleton(Wielka Brytania), Nilels Feijen (Holandia), Shane van Boening (USA) oraz Filipińczycy Ronnie Alcano i Lee Van Corteza.

6 kwietnia 2010

Od przegranych w pierwszej rundzie rozpoczęli Polacy start w Mistrzostwach świata w 8-bil, które rozgrywane są w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Radosław Babica uległ Filipińczykowi Ronato Alcano 1:8, natomiast Mateusz Śniegocki przegrał z kolegą z reprezentacji Ronato - Antonio Gabica 4:8. Porażki naszych reprezentantów sprawiły, iż walczą oni teraz o przetrwanie po lewej stronie tabeli turniejowej. Swoje mecze rozegrają dzisiaj a za przeciwników będą mieli kolejno:

Radosław Babica - John Morra (Kanada)
Mateusz Śniegocki - Sumit Talwar (Indonezja)

2 kwietnia 2010

Na naszej stronie informowalismy o niminacji na najważniejszą światową imprezę w 8-bil zawodnika Hadesu Poznań - Mateusza Śniegockiego. Podczas Mistrzostw Europy w Zagrzebiu otrzymaliśmy wiadomość od Europejskiej Federacji Bilardowej, iż w mistrzostwach globu będzie mógł również wystartować Radosław Babica (Nosan Kielce). Tym samym w dniach 4-10 kwietnia dwóch wyżej wymienionych będzie reprezentowało nasz kraj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Na chwilę obecną Babica i Śniegocki prezentują wysoką formę sportową. Radek prowadzi w Rankingu Polski 2010, natomiast Mateusz zdobył tydzień temu tytuł wicemistrza Europy w 9-bil. Trzymamy kciuki za naszych kadrowiczów i czekamy na kolejne sukcesy.

W mistrzostwach świata zagra 64 najlepszych zawodników globu. Pula nagród wyniesie prawie 105 tys. $ USA a mistrz świata wzbogaci się o 17 tys. Jak do tej pory najlepszy wynik uzyskał w 2006 roku Radosław Babica, który doszedł do ćwierćfinału tych prestiżowych zawodów.