Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Osób Niepełnosprawnych - 4 turniej

Dodano: 2010-05-11
Zmodyfikowano: 2010-05-11

Leszek Blumczyński powraca w wielkim stylu

Czwarty, ostatni w tym roku  turniej z cyklu Grand - Prix ON w roku 2010, odbył się w odmianę  „9"-bil w Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie a tradycyjnie zorganizowany przez UKS „317" we współpracy z ZMCh „Ymca".

Uczestniczyło w nim 14 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski, przybyli   zawodnicy ze Słupska  i Rzeszowa.  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Honorowy prezes PZBil p. Marcin Krzemiński i Prezes UKS „317" p. Józef Mikołaj Grzyb. Tradycyjnie Sędzią głównym był Sławomir Wolański serdeczny przyjaciel klubu UKS „317". Na czwartym, ostatnim turnieju z powodów rodzinnych nie było dotychczasowych zwycięzców z poprzednich turniejów:  Marcina  Kubalskiego (Konsalnet Warszawa) i Magdaleny Krok (ZMCh „YMCA"). Brak „mistrzów" spowodował, że mecze były bardzo zacięte. Niewątpliwie największą atrakcją  zawodów był występ Leszka Blumczyńskiego, piątego  zawodnika mistrzostw Europy a sześciokrotnego ich uczestnika. Leszek zademonstrował wyśmienitą formę, pierwszy mecz rozegrał z najmłodszym uczestnikiem turnieju Kamilem Janiszewskim (9 lat) wygrywając 4:1, w półfinale  „odprawił z kwitkiem" brązowego medalistę Mistrzostw Polski ON Wojciecha Gałkę 6:0. W finale po ciekawej walce wygrał 7:3 z brązowym medalistą Mistrzostw Polski ON Filipem Gałązką.

Dużą niespodzianką było zajęcie V miejsca przez Patryka Gargasa , który do tej pory był na wszystkich poprzednich Grand Prix ON i zajmował drugie miejsce i pod nieobecność Marcina Kubalskiego typowany był na finalistę IV edycji Grand Prix. Zwycięzcy otrzymali Puchary oraz pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Prezesa UKS „317".

Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Ośrodka: p. Anecie Dziewońskiej, p. Iwonie Drozdowicz, Kierowniczce Internatu p. Magdalenie Gonciarczyk i Dyrektorowi ZMCh „YMCA" Janowi Bajgerowi oraz koleżankom Elżbiecie Cichockiej i Beacie Szczęśniak z zarządu UKS"317" za pomoc w organizacji  całego cyklu Turniejów Grand - Prix.

Do zobaczenia na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Kielcach.

Klasyfikacja po 4 turniejach na stronie GPON 2010
 
Powrót

© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System