Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Pool Bilard ? Kielce 2010

Dodano: 2010-05-22
Zmodyfikowano: 2010-06-17

Trzy nasze reprezentantki w składzie kobiet. Już w przyszły wtorek pierwsze mecze.

8 czerwca 2010

Zarząd PZBil zaakceptował propozycję trenera kadry narodowej i powołał w skład reprezentacji Polski trzy zawodniczki. W tym prestiżowym gronie znalazły się: Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce) , Izabela Łącka ( Falcon Sosnowiec) oraz Karolina Stawarz ( Ósemka Rzeszów). W spotkaniu zagrają dwie zawodniczki. Jednak trener chciał mieć do dyspozycji jedną zmienniczkę. Przypomnijmy, że nasze panie bronią trzeciego miejsca wywalczonego przed rokiem. Jak jednak zapowiada trener w tym roku liczy na poprawienie tego wyniku i zapowiada walkę w wielkim finale.
Życzymy więc powodzenia.
Przypomnijmy, że zawody rozpoczną się już w przyszły wtorek 15 czerwca. Pierwsze spotkania zaplanowane są o godzinie 12.00. Wiemy również, że nasza kobieca ekipa zagra swój pierwszy mecz we wtorek o godzinie 14.00. Naszą męską reprezentację zobaczymy przy stołach tego samego dnia o godzinie 16.00.  Na godzinę 18.30 zaplanowana jest natomiast ceremonia uroczystego otwarcia wraz z koncertem muzycznym.
Wstęp na wszystkie spotkania oczywiście bezpłatny. Zapraszamy więc do kibicowania i wspierania naszych bilardzistów.

22 maja 2010
Znamy już składy naszych męskich reprezentacji. Doświadczenie i młodość.

W dniach 15-20 czerwca w Kielcach odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Pool Bilard. W turnieju udział potwierdziło 17 państw w kategorii mężczyzn. Wśród zespołów nie zabraknie oczywiście naszej reprezentacji. Pierwszy skład stanowić będzie zespół w składzie: Radosław Babica ( Nosan Kielce), Tomasz Kapłan ( Konsalnet Warszawa) oraz Mariusz Skoneczny ( Duet Tomaszów Mazowiecki). Siły sportowej tego zespołu prezentować nie trzeba. Każdy z nich ma na swym koncie wiele medali wywalczonych w mistrzostwach Polski oraz medale wywalczone w mistrzostwach starego kontynentu.
Sporą niespodziankę stanowi natomiast drugi zespół . Znaleźli się w nim bowiem zawodnicy, którzy jeszcze niedawno stanowili czołówkę bilardzistów w Polsce i Europie, ale w kategorii juniorów. Należą do nich : Michał Czarnecki ( Duet Tomaszów), Bartosz Rozwadowski ( Nosan Kielce) i Piotr Kudlik ( Metal fach LP Sokółka) oraz doświadczony gracz stołecznego Konsalnetu Wojciech Trajdos. Młodość pierwszej trójki i doświadczenie tego ostatniego mają przynieść dobry wynik. Są również ogromną szansą dla całej czwórki na możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie co ma przynieść efekty w przyszłości.
Zadanie przed naszymi ekipami nie jest łatwe. Przypomnieć bowiem należy, że w ubiegłym roku nasze oba zespoły stanęły na najniższym stopniu podium. O ile w przypadku drugiego zespołu Polski zdobycie medalu nazwać będzie można sensacją o tyle pierwszy skład należy do jednych z głównych  pretendentów do medalu.

Dodać należy, że trener nie mógł przy wyborze składu skorzystać z Mateusza Śniegockiego, który wciąż czeka na decyzję WCBS w związku z pozytywnymi wynikami testów antydopingowych oraz Karola Skowerskiego, który w czasie kiedy rozgrywane będą mistrzostwa (19 czerwca) odbędzie się jego ceremonia ślubna.

 

O wynikach naszych zawodników będziemy informowali na bieżąco na naszym serwisie internetowym. Nie zabraknie oczywiście bogatej galerii zdjęć oraz komentarzy uczestników i gości.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System