Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Karambol

Dodano: 2010-06-08
Zmodyfikowano: 2010-06-08

4 czerwca w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej odbyły się jubileuszowe XV Mistrzostwa Polski w Karambol

Ze względu na sytuację powodziową organizatorzy zmuszeni byliśmy do przeprowadzenia rywalizacji w jednym dniu. Na starcie stanęło 29 zawodników. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i często wynik meczu ważył się do ostatniej chwili.

W zawodach wzięli udział wielokrotni medaliści Polski z Krakowa, Zawodnicy „Ósemki" z Rzeszowa, zawodnik „Konsalnet" Warszawa oraz Uczniowie zrzeszeni w klubach sportowych „Sokół" Lutcza i „Strzała" Gwoźnica.

Zwycięzcą odmiany „gra otwarta" został Tomasz Kapłan, który w finałowym meczu pokonał zawodnika „Sokoła" Konrada Korzeniowskiego. Trzecie miejsca zajęli Piotr Kotowski  i Tomasz Bąk obydwaj „Break" Kraków. W tej odmianie bardzo dobrze pokazali się zawodnicy Sokoła, którzy doszli do ćwierćfinału. Byli to Paweł Pitera Eryk Trojanowski i Adrian Szurlej. Otrzymali oni nagrody rzeczowe.

W odmianie „trzy bandy" były bardzo wyrównane pojedynki. Zwycięzcą został Piotr Kotowski „Break" Kraków, który w finale pokonał Tomasza Kapłana 13-12.

Trzecie miejsca zajęli: Korzeniowski Konrad „Sokół" Lutcza i Larentowicz Bartek z Krakowa. Do ćwierćfinału dotarli także: Bak Tomasz, Miłosz Wyrwicz obydwaj „Break" Kraków, oraz Bielec Bartosz „Ósemka" Rzeszów i Andrzej Janusz „Sokół Lutcza.

Dodatkowe nagrody otrzymali: Dominik Korzeniowski - za młody talent, Paweł Szopa - za dobre wyniki, oraz Józef Stawarz nagroda dla najmłodszego zawodnika od zawodników z Krakowa.

Zawody odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu wielu osób. Wielkie podziękowania dla wójta Gminy Niebylec za ufundowanie nagród finansowych dla zwycięzców. Dziękujemy również staroście powiatu strzyżowskiego Robertowi Godkowi za ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych dla zawodników, którzy zajęli miejsca od 5-8. Dziękujemy sponsorom:  Stanisławowi Ciubie, Dariuszowi Dudzińskiemu, Romanowi Mandeli oraz Adamowi Szurlejowi.Specjalne podziękowania należą się za pomoc w organizacji nauczycielom z Zespołu Szkół w Gwoźnicy Górnej na czele z panią Małgorzatą Pryć oraz Radzie Rodziców.

Powrót© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System