Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro - Tour 2010

Dodano: 2010-07-12
Zmodyfikowano: 2010-07-12

Ćwierćfinał Wojtka Trajdosa. Dobry występ Konrada Piekarskiego.

W sobotę w St. Johann zakończył się turniej z cyklu EPBF Euro Tour. W Austrian Open wzięło udział trzynastu Polaków a do strefy pucharowej awansowało trzech - Radosław Babica (Nosan Kielce), Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka) oraz Wojciech Trajdos (Konsalnet Warszawa).

Oprócz wyżej wymienionej trójki najwyżej sklasyfikowany został Hubert Łopotko (Metal Fach LP Sokółka), który dwukrotnie nie wykorzystał szansy na awans do „pucharówki" i przegrał kolejno z Martinem Kempterem (Austria) i po bardzo wyrównanym meczu z Darylem Peach (Wielka Brytania) 8:9. Startu w Austrii do udanych nie mogą niestety zaliczyć nasi kadrowicze. Karol Skowerski, Mariusz Skoneczny, Piotr Kudlik i Bartosz Rozwadowski odpadli w „przedbiegach" a najwyższe miejsce to 49 zdobyte przez Mariusza i Bartka.

Mecze „Last 32" rozpoczęły się jeszcze w piątek wieczorem. Na tym etapie porażkę zaliczył Radek Babica, przegrywając z Ruslanem Chinahov (Rosja), zajmując ostatecznie 17 miejsce. Najlepszy wynik w karierze osiągnął Konrad Piekarski. Przez cały turniej prezentował bardzo dobra grę a zwyciężał z takimi zawodnikami  jak Thomas Engert (Niemcy) czy Craig Osbourne (Wielka Brytania). W 1/8 finału Polaka zatrzymał mistrz Europy w 14/1, Hiszpan David Alcaide.

Jak burza kolejne turniejowe rundy przechodził Wojtek Trajdos z Konsalnetu Warszawa. Zwycięstwa 9:4 z Christianem Reimeringiem (Niemcy), 9:8 z Francuzem Stephanem Cohen oraz 9:7 z Marcusem Chamatem (Szwecja) były zwiastunem dobrego wyniku. W 1/8 finału Trajdos pokonał numer 4 rankingu EPBF Imrana Majid. Od samego początku zawodnicy szli „łeb w łeb". Trajdos przegrywał co prawda 7:8, jednak dwie ostatnie partie należały do Polaka. W ćwierćfinale nasz zawodnik spotkał się z teoretycznie jak do tej pory najsłabszym przeciwnikiem. Harald Stolka (Niemcy) największe sukcesy odnosił w sezonach 2006 i 2007, wtedy to właśnie zwyciężył w pucharze Europy w Sindelfingen. W ostatnim czasie Stolka nie zaliczał udanych występów a w tym roku z grupy udało mu się wyjść tylko raz podczas French Open. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem. Prowadzenie 5:2, 6:4 i wydaje się że Wojtek awansuje do półfinału i jest szansa na powtórkę z Liberca, gdzie jako pierwszy i jak do tej pory jedyny Polak, zwyciężył w turnieju EPBF Euro Tour. Druga faza meczu należała jednak do Niemca i ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 9:7 dla Stolki.

Otwarte mistrzostwa Austrii wygrał Brytyjczyk Karl Boyes, który w finale z Nickiem van den Berg (Holandia) „powrócił z dalekiej podróży" i kiedy przegrywał już 0:5 odwrócił losy spotkania i zwyciężył 9:6. Mistrz świata w 8-bil odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w Pucharze Europy w karierze. Brytyjczyk uplasował się również na pierwszej pozycji w Rankingu EPBF i o 60 pkt. wyprzedza kolegę z reprezentacji Daryla Peacha.

Kolejne zawody EPBF Euro Tour rozegrane zostaną pod koniec sierpnia w Finlandii.

Pełne wyniki Austrian Open na oficjalnej stronie -
http://www.eurotouronline.eu/

Zobacz galerię zdjęć z turnieju.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System