Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa świata juniorów

Dodano: 2010-11-25
Zmodyfikowano: 2010-11-30

Rozpoczęły się pierwsze mecze. Zapraszamy na transmisję video

29 listopada 2010

 

O godzinie 20.00 naszego czasu ( 11.00 w USA) rozpoczęły się pierwsze spotkania mistrzostw świata juniorów w poll bilard. Rywalem Marka Kudlika jest Varga Bence z Wegier a Wojciecha Szewczyka zawodnik z Argentyny Block M. Monika Zabek zagra o godzinie 22.00 z Karen Garcia.
Wyniki on-line na stronie : http://www.wpapoolonline.com/ 
Dostępna jest również transmisja video na stronie:  http://www.ustream.tv/channel/twocushionclublive 

25 listopada 2010
W poniedziałek początek turnieju. O medale powalczy Monika Ząbek, Marek Kudlik i Wojciech Szewczyk.

Trójka Polaków zagra w Mistrzostwach świata juniorów, które rozpoczynają się już na początku przyszłego tygodnia w Reno (Stany Zjednoczone). Pierwsze pojedynki rozegrane zostaną 29 listopada, finały odbędą się 1 grudnia.

W kategorii chłopców o medal powalczy Marek Kudlik (UKS Spartan Chodów) - mistrz Europy 2009 oraz dwukrotny wicemistrz - Wojtek Szewczyk (Konsalnet Warszawa). Tutaj zagra 32 najlepszych juniorów świata. W grupie dziewcząt rywalizować będzie 16 zawodniczek a wśród nich nasza mistrzyni Europy z 2009 roku - Monika Ząbek (Pino Ventor Dębica).

Po kilkuletniej przerwie polscy bilardziści ponownie zawitali na najważniejszą imprezę globu. Jak do tej pory nasi juniorzy przywieźli z mistrzostw 4 medale. Ostatnim który tego dokonał był Adam Skoneczny, zajmując 3 miejsce w Australii. Dwa lata wcześniej w Niemczech brązowe medale zdobywali Mateusz Śniegocki i Hubert Łopotko. Nową kartę w historii otworzył natomiast Karol Skowerski, który w 2002 roku stanął na najniższym stopniu podium w mistrzostwach rozgrywanych na Tajwanie.

Nasi zawodnicy wraz z trenerem Dariuszem Kobackim oraz prezesem PZBil - Grzegorzem Kędzierskim są już w USA. Zła wiadomośc jest taka iż naszym zawodnikom, podobnie jak Radkowi Babicy i Mariuszowi Skonecznemu podczas World Cup of Pool, kije nie doleciały na miejsce. Sprzęt jednak prawdopodobnie trafi do rąk kadrowiczów jutro.

Wyniki on-line z mistrzostw dostępne będą na stronach -
http://www.wpapoolonline.com/
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System