Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

International Billiard Festival 2018

Dodano: 2018-06-11
Zmodyfikowano: 2018-06-12

Bilardowy Festiwal zakończony. Ponad 300 zawodników zagrało w Kielcach.

Znamy już wszystkie rezultaty imprez rozegranych w ramach trzeciej edycji Miedzynarodowego Bilardowego Festiwalu. W stolicy województwa świętokrzyskiego rozegrane zostały turnieje w Poola i Piramidę. Łącznie w zawodach wystąpiło ponad 300 zawodników z 16 państw.


W piątek 120 juniorów zagrało w międzynarodowym turnieju EEBC Junior Cup, który zaliczany był również do ogólnopolskiego rankingu Junior Tour. W kategorii chłopców zwyciężył faworyt - Wiktor Zieliński, który w finale nie dał szans Arkadiuszowi Brzękowskiemu z Akademi Bilardowej Rokietnica. Bilardzista reprezentujący Hades Poznań w zawodach przegrał zaledwie 5 partii, a jedynie półfinałowy mecz z Tomaszem Krysztofikiem (Green Club) rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w ostatnim rozbiciu. Na trzecim miejscu podium, oprócz Krysztofika, znalazł się Damian Wierzyk z UKS Bila Zduny. W kategorii dziewcząt tym razem najlepsza była Zuzanna Błaszczak (Akademia Bilardowa Rokietnica). Srebro powędrowało do Oli Piąstki (Łabiszynianka Łabiszyn) a brązowe medale do jej klubowej koleżanki - Weroniki Derezińskiej i Beaty Jucho z Pino Dębica.


Tego dnia rozegrany został równiez turniej w Piramidę - Drużynowe Mistrzostwa EEBC. Zawody wygrali Litwini, pokonując w finale Hiszpanów. Na podium znalazły się jeszcze składy "Polski 2" oraz "Finalndii 3".

W sobotę ponad 120 zawodników rozpoczęło walkę w Polish 9-ball Open, zaliczanym zarówno do rankingu Polski jak i Dynamic Best of East. W tak licznym gronie najlepszy okazał się Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), który zwycięstwem w Kielcach zapewnił sobie przewodnictwo w obydwu rankingach. Mariusz w finale pokonał Sebastiana Batkowskiego 7:3. Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali: Olivier Szolnoki (Węgry) oraz Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie).

W niedzielę poznaliśmy również najlepszych w indywidualnym EEBC Pyramid Championships oraz Międzynarodowym Pucharze Polski Kobiet. W Piramidę tytuł sprzed roku obronił Juho Nykanen (Finlandia), wśród kobiet najlepsza była Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). Drugie miejsce zajęła Izabela Łącka (Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze) a trzecie: Monika Ząbek (ERG Bieruń Folie) i Viktoria Nagorna (Ukraina).

Koszt udziału w zawodach best of The East kadry narodowej mężczyzn: Karola Skowerskiego, Mateusza Śniegockiego, Tomasza Kapłana, Konrada Juszczyszyna, Mieszka Fortuńskiego i Mariusza Skonecznego został  pokyty ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz MSiT. Dofinansowanie do startu otrzymały również Ewa Bąk oraz Monika Zabek. 


Mecze Międzynarodowego Bilardowego Festiwalu rozgrywane były w Hali Sportowej MOSiR, Kieleckim Centrum Bilardowym oraz Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich. Transmisję video przeprowadziła Sportowa Telewizja Internetowa a relację on-line Polski Związek Bilardowy i EEBC. Trzy mecze Dynamic Best of East wyemituje ogólnopolska stacja SPORTKLUB. Wszystkie wyniki dostępne są na stronach internetowych:

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System